Fábri István polgármester beszámolója a 2026. április 23.– május 21. közötti időszakról.
(Készült Csömör Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testületének 2026. május 21-i ülésére.)
– Összefoglalás –
1.) Csömör Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete 2026. április 23-án tartotta rendes ülését, amelyen a képviselők határoztak többletforrás biztosításáról a Deák Ferenc köz, Szőlő köz, Meredek utca, Tinódi utca Y elágazás, Erdő köz utcák útstabilizálási és útfelújítási munkálataira, és a beérkező árajánlatok alapján kiválasztották a kivitelező céget; megszavaztak a Hősök tere átépítési és felújítási munkáira bruttó 36 millió forint költségkeretet, valamint kiválasztották a Hősök terén kialakítandó szökőkút koncepcióját; döntöttek a Meredek utca közúti forgalmának egyirányúsításáról; és határoztak a Csömör nagyközség területén található 9 darab életmentő defibrillátor berendezés működőképességnek felülvizsgálatáról, szükség szerinti javításáról, valamint a kezelésükhöz szükséges szakmai képzés megszervezéséről és ezekhez anyagi forrás biztosításáról.
2.) Április 24-én Csömör adott otthont a térségi polgármesteri találkozónak. A Kultúr 2 Bisztróban tartott egyeztetésen házigazdaként részt vett Fábri István polgármester, dr. Kővári Alexandra, Pécel polgármestere, Barna Ervin, Nagytarcsa polgármestere, Cserháti Ferenc, Veresegyház polgármestere és Pintér Lajos, Szada polgármestere.
3.) Április 25-én kilencedik alkalommal került sor a Csömöri körtúra hagyományos teljesítménytúrájára, a Boglárka-túrára. A település természeti és helytörténeti értékeinek felfedezése mellett a túraútvonal érintette a Szent István-hegyet is, ahol a résztvevők megtekinthették a még építés alatt álló körpanorámás kilátót. A túrán idén mintegy százan vettek részt, kétharmaduk már nem először tette meg a távot a Boglárka-túra keretében. Az eseményt Csömör Nagyközség Önkormányzataszervezte.
4.) Április 27-én ünnepélyes keretek között átvette országgyűlési képviselői mandátumát dr. Miskolczi Orsolya, aki a választáson Pest megye 05. sz. választókörzetében a TISZA Párt jelöltjeként indult, és a szavazatok 62,09%-ának megszerzésével legyőzte a korábbi képviselőt, a fideszes Tuzson Bencét. A megbízólevelet dr. Pál Lajos, a dunakeszi Helyi Választási Bizottság elnöke adta át. Az eseményen részt vettek a választókörzethez tartozó települések polgármesterei is: Dióssi Csaba (Dunakeszi), Kammerer Zoltán (Göd), Merkwart Krisztián (Fót), Klement János (Csomád), és Csömör Nagyközség Önkormányzatának képviseletében Fábri István polgármester.
5.) Április 27-én a térség fejlesztési terveiről tartott önkormányzati konzultációs tanácsülést a Duna Menti Regionális Vízmű Zrt.
A Bendik Bernadett vezérigazgató által vezetett megbeszélésen a DMRV Zrt. szolgáltatási területéhez tartozó, a pesti és a budai oldal agglomerációs településeinek polgármesterei vettek részt. Csömör önkormányzatát Fábri István polgármester képviselte.
6.) Április 28-án Gödöllőn a Versenyképes Járások Program keretében megvalósuló közlekedésbiztonsági nap programjairól tartottak egyeztetést a közreműködő önkormányzatokkal dr. Gémesi György gödöllői polgármester elnökletével. Csömör Nagyközség Önkormányzatát Lesták Mária alpolgármester képviselte.
7.) Április 28-án a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) az önkormányzati reformprogram véglegesítéséről online megbeszélést tartott dr. Gémesi György gödöllői polgármester elnöklete mellett. A megbeszélésen a felügyelőbizottság elnökeként részt vett Fábri István polgármester is.
8.) Április 30-án 80 éve írták alá a Magyar-csehszlovák lakosságcsere-egyezményt címmel archív fotókiállítás nyílt a Petőfi Sándor Művelődési Házban. A Csömör Nagyközség Szlovák Nemzetiségi Önkormányzata által rendezett kiállításon, amelynek házigazdája Szabó Erzsébet szlovák nemzetiségi elnök volt, eredeti gyűjtésből, a kitelepített csömöri tótokról láthattak fényképeket az érdeklődők. Az eseményt Lesták Mária alpolgármester nyitotta meg.
9.) Május 1-jén a Csömöri Civil Egyesület megtartotta a hagyományos, 1135 lépés a Pataksétányon elnevezésű civil közösségi sétát, ami a Természetismereti parkban közös piknikkel és az egyesület által kínált reggelivel ért véget. A rendezvény elnevezése a település első okleveles említésének évszámára utal, amivel Csömör az észak-kelet pesti agglomeráció legrégebbi, írásos dokumentummal rendelkező települése. Délután Kerti majális címmel a Krammer Teréz Zeneiskola Fúvószenekara adott koncertet a Kultúr 2 Bisztró kertjében.
10.) Május 2-án termelői- és bolhapiac volt a Hősök terén.
11.) Május 2-án alapításának 20 éves évfordulója alkalmából a Furmicska Néptánc Egyesület jubileumi gálaműsorát tartott a Petőfi Sándor Művelődési Házban. A rendezvényen Szabó Erzsébet, Csömör Nagyközség Szlovák Nemzetiségi Önkormányzatának elnöke köszöntötte a résztvevőket, az est háziasszonya Maros Diána szlovák nemzetiségi pedagógus volt. Az ünnepségen részt vett Hollerné Racskó Erzsébet, az Országos Szlovák Önkormányzat elnöke, Peter Chrastina, a Határon túli Szlovákok Hivatalának elnöke, Milina Sklabinski, a Külföldön élő szlovákok Hivatalának képviseletében, Vladimír Urban szlovákiai koreográfus, Egyedné Baránek Ruzsenka, a Magyarországi Szlovákok Szövetségének elnöke, Martin Palka, Mojmírovce polgármestere, Fábri István polgármester, Lesták Mária alpolgármester, továbbá térségi szlovák nemzetiségi önkormányzatok vezetői és Drahos Réka, a Német Nemzetiségi Önkormányzat Csömör elnöke. A műsort az egyesület állandó zenekara, a Csibaj Banda kísérte.
12.) Május 4-én az Ügyrendi, Közbiztonsági és Közlekedési Bizottság ülésezett Pásztor Sándor elnöklete mellett a Polgármesteri Hivatal tanácstermében.
13.) Május 5-én Gödön tartották a Gödöllő–Vác Térségi Környezetvédelmi és Vízgazdálkodási Társulat éves küldöttgyűlését. A Makkos László elnök és Óvári László ügyvezető igazgató által tartott ülés kiemelt témája a vízmegtartási intézkedések és a közös eszközbeszerzés volt. A társulat elfogadta az éves beszámolót és az idei költségvetést. Az ülésen részt vett Fábri István polgármester, a társulat intézőbizottsági tagja és Tihanyi Ferenc, az önkormányzat Környezetvédelmi Bizottságának elnöke is.
14.) Május 5-én a Környezetvédelmi, Településfejlesztési és Sport Bizottság tartotta ülését Tihanyi Ferenc elnök vezetésével a Polgármesteri Hivatalban.
15.) Május 5-én Csömör Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete rendkívüli testületi ülést tartott a Polgármesteri Hivatalban, melyen törvényi kötelezettségből adódóan módosították a Csömöri Sport- és Szabadidő-szervező Nonprofit Kft. alapító okiratát, valamint téma volt a körpanorámás kilátó elnevezése is.
16.) Május 6-án a Gödöllői Többcélú Kistérségi Társulás által indított fix telepítésű sebességmérő kamerarendszer beszerzésére vonatkozó közbeszerzési eljárás bíráló bizottsági ülését tartották a Gödöllői Városházán dr. Kiss Árpád, Gödöllő jegyzője vezetésével. A megbeszélésen döntés született a Versenyképes Járások Program eszközbeszerzésével kapcsolatban. Az ülésen bizottsági alelnökként részt vett Fábri István polgármester és Gódor Lajosné, Dány polgármestere, továbbá Holló Ilona, Zsámbok polgármestere, a Pénzügyi Bizottság elnöke, Jáger Ágnes pénzügyi vezető, Zimányi Norbert és dr. Solymossi Márton közbeszerzési szakértők.
17.) Május 6-án a H8-as, H9-es HÉV fejlesztés tervezési előkészítéséről tartott egyeztetést az Építési és Közlekedési Minisztérium Kormos Gergő főosztályvezető, projektvezető koordinálásával. A tanácskozáson részt vettek a MÁV-HÉV Zrt., a BKK, a BKV, és a tervező FŐMTERV-UTIBER-RING konzorcium képviselői, valamint a csömöri és a gödöllői HÉV-vonalak által érintett önkormányzatok vezetői. Csömör Nagyközség Önkormányzatát Fábri István polgármester képviselte.
18.) Május 7-én a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) rendkívüli elnökségi ülést tartott dr. Gémesi György gödöllői polgármester elnökletével Budapesten, a Főpolgármesteri Hivatalban, amelyen a szövetség által kidolgozott önkormányzati reformjavaslatokat véglegesítették. A megbeszélésen a felügyelőbizottság elnökeként részt vett Fábri István polgármester is.
19.) Május 7-én a Népjóléti és Kulturális Bizottság tartotta ülését Szántóné Hermányos Mária bizottsági elnökvezetésével a Polgármesteri Hivatalban.
20.) Május 7-én a Történelem házhoz jön előadássorozat keretén belül Jeszenszky Géza történész, egyetemi tanár, korábbi külügyminiszter „A mintaszerű alkotmányos államtól a trianoni ítéletig” címmel tartott előadást a Sinka István Község Könyvtárban. A programsorozat házigazdája dr. Garadnai Zoltán, a Magyar Nemzeti Levéltár főosztályvezetője.
21.) Május 8–10. között tartották meg a 14. Csömöri Bringafesztivált a Bulgárkertben. A rendezvény első napján több száz résztvevő mellett zajlott a diákolimpia országos döntője a Kálvárián. Hagyományteremtő módon a Bringafesztivál első napja egy kötetlen szakmai beszélgetéssel zárult, amelyen a Magyar Kerékpárszövetség vezetői, Schneller Domonkos elnök és Vízer Barnabás sportigazgató, valamint a különböző szakágak, klubok, edzők és bírók is képviseltették magukat. A beszélgetés fókuszában a sportág előtt álló hazai kihívások és fejlődési lehetőségek voltak. Az egyeztetésen részt vett Fábri István polgármester, Válé Flórián, a Csömöri Sport- és Szabadidő-szervező Nonprofit Kft. ügyvezetője és Valter Tibor, a Csömör KSK Kerékpár Szakosztályának elnöke is.
A fesztivál második napján a jól megszokott programkavalkád várta az érdeklődőket: szakági bemutató, bringás forgatag, kreatív játékdömping, közkedvelt pumpaverseny és a nemzetközi MTB XCO C2 Magyar Kupa-futam színesítette a hétvégét. A viadalon román, szlovák, lengyel, francia, német és olasz bringások is rajthoz álltak. Az elit nőknél Bruchner Regina (MVM VESC Cycling Team), a férfiaknál Vas Barnabás (Team United Shipping) diadalmaskodott. Díjátadóként az egyaránt olimpiai negyedik Vas Kata Blanka és Valter Attila is színpadra lépett, valamint többek között Lesták Mária alpolgármester és Pintér Lajos, Szada polgármestere is. A rendezvény vasárnap a népszerű kistérségi kerékpáros körtúrával zárult, amelyen rendkívül lelkes brigád tekerte végig a közel 80 kilométeres távot Fábri István polgármester túravezetésével, és ahol az érintett 10 környéki település polgármesterei, alpolgármesterei és kerékpáros aktivistái csatlakoztak a Csömörről induló csapathoz.
A Bringafesztivált a Csömöri Sport- és Szabadidő-szervező Nonprofit Kft., a Csömöri Kerékpár Szakosztály, a Magyar Diáksport Szövetség és Csömör Nagyközség Önkormányzata szervezte.
22.) Május 9-én autógumi- és nikecell gyűjtést szervezett az önkormányzat a Csömöri Községgondnokság telephelyén, amely során a lakosok 90 köbméter autógumit és 60 köbméter szigetelőanyagot adtak le. Az alternatív hulladékgyűjtési akciók – autógumi- és nikecell, elektronikai hulladék, sittgyűjtés, civil szemétszedés – szervezésének célja, hogy egyrészt az önkormányzat segítse a lakosságot, másrészt ezzel is csökkentse az esetleges illegális külterületi hulladékelhelyezéseket.
23.) Május 9-én, a választások után egy hónappal Magyarország új Országgyűlése megtartotta alakuló ülését. Miniszterelnöknek megválasztották Magyar Pétert, az Országgyűlés elnökének Forsthoffer Ágnest. Az ülésen a képviselők, így dr. Miskolczi Orsolya, a Csömört is magában foglaló Pest megye 5. sz. választókörzetének országgyűlési képviselője is, letették a hivatali esküt, és a parlament megalakította bizottsági rendszerét. Dr. Miskolczi Orsolyát az Igazságügyi és Alkotmányügyi Bizottság alelnökévé, valamint a Törvényalkotási Bizottság tagjává választották.
24.) Május 11-én a Pénzügyi, Ellenőrző és Vállalkozói Bizottság ülésezett Eigler Tamás elnökletével a Polgármesteri Hivatalban.
25.) Május 12-én a Gödöllői Többcélú Kistérségi Társulás a gödöllői Városházán tartotta ülését dr. Gémesi György polgármester elnökletével. Az egyeztetésen módosították a társulás 2026. évi költségvetését, valamint egyeztették a térségi térfigyelő-kamerarendszerek és traffipaxok beszerzésére vonatkozó közbeszerzés részleteit. A tanácskozáson Csömör Nagyközség Önkormányzatát Fábri István polgármester, a társulás elnökhelyettese képviselte.
26.) Május 12-én Földes Eszter színművésznő Láthatatlan játék című különleges hangulatú zenés estjét láthatta a közönség a Petőfi Sándor Művelődési Házban. Az előadáson Dés László, Cseh Tamás, Bereményi Géza, Nemes István, Reményi Gyenes István, Sztevanovity Dusán, Gerendás Péter, Presser Gábor, Lovasi András, Kispál András, Kamondy Ágnes, Ács János, Vörös Róbert szerzők művei csendültek fel Vörös Róbert rendezésében.
27.) Május 14-én a Közösségünk, Csömör előadássorozat keretén belül Remete Adrián, a Pest Vármegyei Levéltár segédlevéltárosa Csömör története a XX. század első felében címmel tartott előadást a Sinka István Községi Könyvtárban. Az esemény házigazdája dr. Garadnai Zoltán, a Magyar Nemzeti Levéltár településünkön élő főosztályvezetője volt. A Közösségünkért Egyesület és a Csömöri Tót Hagyományaink Háza szervezésében létrejött program támogatója a Nemzeti Kulturális Alap.
28.) Május 12-én és 14-én a Kultúr 2 Bisztró kerthelyiségében találkozott Fábri István polgármester és Lesták Mária alpolgármester a helyi ifjúsági szervezetek, kulturális és sport közösségek képviselőivel, amelynek során a közösségi költségvetés ifjúsági korosztályt érintő felhasználási lehetőségeiről tartottak előzetes egyeztetést.
29.) Május 15-én megválasztása utáni első hivatalos látogatását tette dr. Miskolczi Orsolya Csömörön. Az országgyűlési képviselőt Fábri István polgármester fogadta a Polgármesteri Hivatalban, ahol a települést érintő kérdésekről, valamint a várható törvényi változásokról egyeztettek.
30.) Május 16-án termelői- és bolhapiac volt a Hősök terén.
31.) Május 18-án tartotta a Csömöri Települési Szolgáltató Nonprofit Kft. felügyelőbizottsági ülését Pásztor Sándor felügyelőbizottsági elnök vezetésével. A megbeszélésen részt vett Solti László, a CSÖTESZ ügyvezetője, továbbá Tótpál Szabolcs és Marosi Éva bizottsági tagok.
32.) Május 18-án a Német Nemzetiségi Önkormányzat Csömör megtartotta Nepomuki Szent János emléknapját. Drahos Réka nemzetiségi elnök vezetésével rendbe tették, valamint rozmaringgal ültették be a Szabadság úti patakhíd mellett található Nepomuki Szent János-szobor kertjét, majd a német nemzetiségi nevelésben résztvevő diákok tutajeregetéssel emlékeztek meg a folyók, hidak, hajósok, vízimolnárok, halászok védőszentjéről.
33.) Május 18-án eldőlt, a Csömör KSK nagypályás focicsapata megnyerte a Pest megyei II. osztályú bajnokságot. Két fordulóval a bajnokság zárása előtt a Csömör KSK labdarúgócsapatának hat pontos előnyét már nem tudja behozni a tabellán mögötte álló egyik csapat sem. Az együttes jogot szerzett arra, hogy ősztől a magyar labdarúgás negyedik vonalának számító legerősebb megyei bajnokságban szerepeljen. A Csömör KSK labdarúgócsapat szakmai vezetői: Illés Károly és Kiskapusi Balázs.
34.) Május 19-én közlekedésbiztonsági edukációs napot tartottak a 7. évfolyam tanulóinak a Csömöri Mátyás Király Általános Iskolában a Versenyképes Járások Program keretében, a csömöri önkormányzat közreműködésével. A Gödöllői Rendőrkapitányság részéről D. Tóth Norbert, Palágyi István és Lados Tibor, valamint dr. Pintér Zsolt szájsebész ismertette a két keréken való közlekedés biztonságos feltételeit, valamint felhívták a figyelmet a veszélyekre. A diákok a megszerzett ismereteiket egy ideiglenesen felépített KRESZ-pályán is kipróbálhatták.
35.) Május 19-én a csömöri önkormányzat és a Raiffeisen Bank három évtizedes együttműködésének évfordulója alkalmából Fábri István polgármester fogadta Hopkó Ivánt, a Raiffeisen Bank önkormányzati divíziójának vezetőjét és munkatársát, Déryné Gyuricza Ivettet. A Polgármesteri Hivatalban tartott találkozón részt vett Tótpál Szabolcs pénzügyi osztályvezető és Majerné Mészáros Andrea pénzügyi ügyintéző is.
36.) Május 20-án Palya Bea Prima-díjas és kétszeres Artisjus-díjas magyar népdalénekes, előadóművész volt a vendége Huszárik Kata színművésznőnek a Más kép kulturális tematikájú beszélgetéssorozat alkalmán. A Kultúr 2 Bisztróban tartott eseményen a beszélgetés mellett a zene és a dal is fontos szerepet kapott.
37.) Május 21-én a Fővárosi Agglomerációs Önkormányzati Társulás ülését tartották Gyálon, a Polgármesteri Hivatalban. A Pápai Mihály gyáli polgármester, társulási elnök által vezetett tanácskozáson elfogadták a társulás zárszámadását. A megbeszélésen Csömör nagyközséget Lesták Mária alpolgármester képviselte.
38.) Május 21-én az önkormányzat tervtanácsa tartotta ülését a Polgármesteri Hivatalban Károlyfi Levente főépítész vezetése mellett.
39.) Sport
– A Csömör KSK nagypályás focicsapata megnyerte a Pest megyei II. osztályú bajnokságot. A pátyiak létszámproblémáik miatt lemondták a csömöri találkozót,
így a 3-0-ás megállapított eredmény következtében játék nélkül vált matematikailag is biztossá, hogy már egyik rivális sem előzheti meg Illés Károly csapatát a tabellán.
– A Csömör KSK férfi kézilabdacsapata Hajdúszoboszlón és Tiszavasváriban is kikapott az NB II-es bajnokság felsőházi rájátszásában. Laurencz Szabolcs csapata Hajdúböszörményben viszont nyert, ám a riválisok eredményei miatt szertefoszlottak érmes reményeink.
Megállapodott a folytatásról a Csömöri Sport- és Szabadidő-szervező Nonprofit Kft. és az NB II-es férfi kézilabdacsapat vezetőedzője: Laurencz Szabolcs a következő két szezonban is irányítja a szakmai munkát a felnőtteknél.
A korábban Csömörön és a német Bundesligában is szereplő átlövő továbbra is a kemény munkában hisz, határozott célokat tűzött ki a csapat elé.
– Második alkalommal rendeztek „Anyák napi utánpótlás focitornát” a Csömöri Sportközpontban, amelyen az U7-es, U9-es és az U11-es korosztály lépett gyepre. Az esemény végén minden csömöri játékos virággal köszöntötte az édesanyját.
– A Csömörön élő olimpiai bronzérmes Tóth Krisztiánt választották meg a Magyar Judo Szövetség (MJSZ) elnökének. A tokiói olimpia hőse a 28 év után távozó Tóth László tisztségét vette át, aki a magyar sport leghosszabb ideje regnáló szakszövetségi vezetője volt, és a tisztújító közgyűlésre már nem jelöltette magát, mert a továbbiakban az európai szövetség (EJU) elnöki teendőire koncentrál. Az elnöki posztért négyen indultak, Tóth Krisztiánt elsöprő fölénnyel választották meg a szervezet vezetőjének.
– Május 13–17. között rendezték meg a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körversenyt, amelyet a svéd Jakob Söderqvist nyert meg. Az összetett legjobb magyarjaként a 9. helyen záró csömöri Valter Attila érdemelte ki a fehér, Fetter Erik pedig a legjobb hegyi menőnek járó piros trikót. A 47. magyar körversenyen 15 magyar bringás versenyzett. A magyar indulók közül korábban megfordult a Cube-Csömör csapatában Dina Márton, Tóth Márkó, Valter Attila, Varga Márk és Vock András is.
– A 18. Hegyifutó országos bajnokságra ezúttal is a Kékes Csúcsfutás Trail keretében került sor. A Csömör KSK Atlétika Szakosztályának tagjai közül a nők között a legeredményesebb Hercsel Adél volt, aki felállhatott a dobogó harmadik fokára, a férfiaknál Vigh Zoltán a 14. helyen végzett. A Hercsel Adél – Zólyomi Kinga – Major Zsuzsanna összetételű női csapat bronzéremmel zárt.
40.1.) Jelentősebb önkormányzati felújítások, fejlesztések
40.1.1.) Hamarosan elkészül a körpanorámás kilátó a Szent István-hegyen. A nyolcszintes építmény szerkezete elkészült, a faburkolat felhelyezése zajlik. A kilátó környezetében a Községgondnokság kialakít egy tanösvényt, ahol a terület jellegzetes növény- és állatvilágát mutatják majd be. A beruházás 100%-ban európai uniós támogatásból valósul meg.
40.2.) Az önkormányzati Csömöri Községgondnokság kivitelezésében zajló jelentősebb karbantartási, felújítási munkák
40.2.1.) Zajlik a Géza fejedelem utcai önkormányzati szükséglakás belső felújítása. Az önerős kivitelezésben megvalósuló tatarozás anyagköltsége bruttó 1,3 millió Ft-ba került.
40.2.2.) További forgalomszabályozó és parkolási táblákat helyeztek ki a Híd utcába és a Major útra. A munkálatok anyagköltsége bruttó 160.000 Ft volt.
40.2.3.) Befejeződött a Középhegyi járda parkosítása, amely során szegélyezési, mulcsolási munkálatokat követően padokat és hulladékgyűjtőket telepítettek, valamint virágládákat helyeztek ki. A fejlesztés anyagköltsége bruttó 587.000 Ft-ba került.
40.2.4.) A Csömöri Mátyás Király Általános Iskolában tartott „Fenntarthatósági hét” keretein belüli ültetésre fákat biztosított a Községgondnokság az iskolások számára, továbbá az ültetésben is segédkeztek. Az akció bruttó 106.000 Ft költségből valósult meg.
40.2.5.) Felújították a mezítlábas ösvényt a Természetismereti parkban, bruttó 50.000 Ft-ból.
40.2.6.) Az Alsó-patakvölgyi erdőtelepítés helyszínén alvállalkozó bevonásával sorköztárcsázást végeztek. A munkálatok költsége bruttó 70.000 Ft-ba került.
40.2.7.) Készül a Széchenyi út – Rákóczi utca – Csalogány utca közötti szakasz parkosítása. A Községgondnokság bruttó 1.440.000 Ft-ért vásárolt növényeket, a termőföld és a támrudak bruttó 590.000 Ft-ba kerültek.
40.2.8.) Az újonnan telepített fák öntözéséhez 30 db 95 literes öntözőzsákot vásárolt a Községgondnokság, bruttó 150.000 Ft-ért.
40.2.9.) Zöldterületi karbantartásként önerőből folytatódott a közterületi ágyások és játszóterek gyommentesítése, visszametszése, kaszálása és locsolása.
*****
- Május 29-31. között 33. alkalommal rendezik meg a település legnagyobb szabadtéri rendezvényét, a Csömöri Napokat.
- Június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezés lesz a Hősök terén az I. világháborús emlékműnél.
- Június 3-án pedagógusnapi rendezvényen köszönti az önkormányzat a helyi oktatási intézményekben dolgozó pedagógusokat, pedagógiai asszisztenseket, dolgozókat és a nyugdíjas tanárokat.
- Június 7-én kerül sor az úrnapi virágszőnyeges körmenetre az Erzsébet utca – Deák Ferenc utca – Kossuth utca – Szabadság út útvonalon.
- A következő rendes képviselő-testületi ülésre 2026. június 18-án kerül sor.
Fábri István s. k.
polgármester