Az önkormányzat európai uniós forrásból kilátót építhet a Csömöri körtúra legmagasabb pontján.
A csömöri önkormányzat 2023-ban kapott értesítést arról, hogy európai uniós forrásból, a TOP (Térségi Operatív Program) helyi és térségi idegenforgalmi alapjából támogatást kap a kilátó építéséről szóló pályázatára. A képviselő-testület azonban elfogadta Fábri István polgármester és a pénzügyi bizottság közös érvelését, miszerint a mostani gazdasági helyzetben csak akkor szabad belevágni ebbe a már régóta tervezett projektbe, ha a beruházás teljes összegére támogatást kap a település és nem kell azt 25%-os saját önkormányzati költségvetési forrással kiegészíteni. 2024-ben pedig megszületett a döntés a támogató minisztérium részéről: figyelembe véve, hogy nem profitorientált a beruházás, annak teljes összegét pályázati támogatásból biztosítják a nagyközség számára.
2016-ban avatták fel a közel 20 kilométeres, gyalogos és kerékpáros túrázók, kirándulók számára is sok érdekességet kínáló Csömöri körtúra útvonalát. Az országosan is egyedülálló tematikájú kezdeményezést lépésről-lépésre- saját forrásból,- kevesebb mint 10 millió forintból hozta létre az önkormányzat úgy, hogy számos helyi szakember önkéntes munkával, a Községgondnokság önerős munkavégzésekkel vett részt benne. Ma már igen intenzív túra élet zajlik Csömörön a körtúra program részeként is, számos és rendszeres helyi, térségi és országos akció helyszíne a település, sőt, immár beépült az iskolai oktatási tematikába is. Igazából egy lényeges tervezett eleme nem készült el eddig: a nagy költségigényű kilátó. Ezt takarékossági okokból már nem önerőből tervezte az önkormányzat, hanem pályázati forrásból, ami mostantól rendelkezésre áll.
Nagyrészt ebből a célból, tudatosan a Levendula utcában vásárolt telket az önkormányzat, amelynek a tetején található Csömör egyik legmagasabb pontja, ráadásul a Csömöri körtúra nyomvonalán. A 250 méter magas dombtetőről teljes körpanoráma nyílik, ahonnan szép időben a Budai és a Pilisi-hegység, a Börzsöny, illetve a Gödöllői-dombság és az Északi középhegység is jól látható. A várhatóan kb. százmillió forint összértékű, vegyes, acél és fa szerkezetű, kb. 20 méter magas kilátó tervezése, engedélyeztetése ezekben a hetekben kezdődik el és a jelenlegi ütemezés szerint 2025- tavaszára készül el. A kilátó nem teljesen üres ingatlanra kerül: a dombtetőn két éve avatták fel a település II. világháborús emlékhelyét a híres, jó állapotban megmaradt Attila-vonal árokrendszere mellett. Az emlékhely és a kilátó együtt képezi a projekt részét, mint ahogy a környék természeti környezetét bemutató tanösvény is.
A Csömörön megépülő kilátó nem előzmény nélküli a térségben. A szomszédos Mogyoródon nemrég újították fel szintén pályázati támogatásból, a Makovecz Imre által tervezett Szent László- kilátót; a szomszédos XVI. kerületben pedig a Naplás-tó mellett és az ottani polgármesteri hivatal közelében található „Reformátorok” terén is épült egy-egy kilátó az elmúlt években. Az utóbbiakhoz képest azonban, a természeti adottágok okán, a csömöri kilátó lényegesen jobb fekvésű helyen épül majd és látványosabb panorámával fog rendelkezni.