Június 4-én 15.30 órakor a Nemzeti Összetartozás Napján az önkormányzat megemlékezést tartott a Hősök terén álló világháborús emlékműnél.
Az egybegyűlteket Tormay-Lesták Mária alpolgármester, mint az ünnepség háziasszonya, köszöntötte. Az esemény a Himnusz közös eléneklésével kezdődött, majd Fábri István polgármester mondta el a trianoni békeszerződéssel kapcsolatos gondolatait. A polgármester beszédében kiemelte, hogy Csömörön a nemzetiségek összetartó ereje példaértékű, nem véletlen, hogy minden évben ezen a megemlékezésen a helyi szlovák, német és magyar hagyományőrzők aktív résztvevői az ünnepségnek. Az ünnepi műsorban a Malá Furmicska és a szlovák nemzetiségi oktatásban résztvevő gyermekek tánckoreográfiát mutattak be, a német nemzetiségi önkormányzat kórusa, a XVI. kerületi Rozmaring Kórus és a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola német tagozatos tanulói énekeltek, ezt követően pedig Samu Zoltán és Liska Veronika népzenészek léptek színpadra. Az emlékműnél az önkormányzat képviseletében Fábri István polgármester, valamint Bátovszki György és dr. Paulovics Mihály korábbi településvezetők, a szlovák nemzetiségi önkormányzat nevében Szabó Erzsébet elnök, a német nemzetiségi önkormányzat nevében Drahos Réka elnök és Nyikos Edit képviselő, míg a magyar hagyományőrzők nevében a Csicsörke Néptáncegyüttes képviseletében Szabados Luca és Giricz László helyezett el koszorút. A koszorúzás alatt Veres András, a Krammer Teréz Zeneiskola volt növendéke működött közre.
A műsor a Szózat közös eléneklésével zárult, mely után 16.30 órakor megszólaltak a csömöri templomok harangjai.

















Az önkormányzati megemlékezést követően a református templomban Édes Gábor felvidéki lelkipásztor hirdetett igét, majd Dr. Seres Attila a Veritas Történetkutató Intézet és Levéltár tudományos főmunkatársa tarott előadást a kárpátaljai kisebbség helyzetéről. Az esemény után este a Gloria Victis Alapítvány tartott megemlékezést az Emlékmű közben lévő emlékhelyen.