Az önkormányzat az elmúlt évek hagyományaihoz híven június 4-én, a trianoni békeszerződés aláírásának emléknapján megemlékezést tartott a Hősök terén álló emlékműnél, mely az I. világháború csömöri hősi halottjainak nevét is tartalmazza.
A helyi tradícióknak megfelelően az 1920-as években, közadakozásból épült emlékműre reggel felhúzzák az országzászlót, majd délután megemlékezést tartottak, ahol az egybegyűlteket a rendezvény háziasszonya, Tormay-Lesták Mária alpolgármester köszöntötte, majd a Himnusz közös eléneklését követően Fábri István polgármester mondott ünnepi beszédet. Ezt követően dr. Paulovics Mihály korábbi településvezető mondta el gondolatait a békediktátummal kapcsolatban.
A műsorban Német Nemzetiségi Önkormányzat Freundeskreis kórusa, a Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat Énekes Fülemülék-gyerek népdalcsoportja, a
Krammer Teréz Zeneiskola Népzenei kamaraegyüttese, a Bujka zenekar, valamint
Mesterházy Gyula, Soós Imre – díjas színművész lépett fel.
A rendezvényen felolvasták az erdélyi Torockó polgármestere, Deák-Székely Szilárd Levente üzenetét, aki a Torockón jelenleg is zajló Duna-nap házigazdájaként nem tudott a csömöri megemlékezésen személyesen jelen lenni. Ezt követően Ruszányuk Zsuzsanna, a Csömöri Római Katolikus Egyházközség testvérgyülekezete, a kárpátaljai Aknaszlatina Szent Család Karitász elnöke olvasta fel települése üzenetét.
Az I. világháborús emlékműre a jelenlegi és korábbi településvezetők, majd a Polgármesteri Hivatal, a nemzetiségi önkormányzatok és a Nefelejcs Óvoda képviselői helyezték el a megemlékezés virágait, melyet Gantner Bálint és Szísz Tamás, a zeneiskola növendékeinek harsonaszólója kísért.
Az esemény végén 16.30 órától megszólaltak a csömöri katolikus, evangélikus és református templomok harangjai, majd közös séta indult a református templomhoz, ahol az ünnepség egyházi megemlékezéssel folytatódott, melyen Nagy Szabolcs Gút és Balazsér (Kárpátalja) lelkipásztorának bizonyságtételét követően Bakó Dorina szólóéneke, majd dr. Dévaváry Zoltán, a Veritas Történetkutató Intézet és Levéltár tudományos főmunkatársának előadása hangzott el. Az egyházi megemlékezés házigazdája Esztergály Előd református lelkész volt, beszédet mondott Eszes Zoltánt baptista lelkipásztor és Olgyay Bálint katolikus diakónus.
A megemlékezés a lelkészek közös áldásával, gyülekezeti énekkel, a Szózattal, majd közös gyertyagyújtással zárult.