A képviselő-testület június 7-i ülésén megtárgyalta, hogyan támogassa az önkormányzat a hegyi- és országúti kerékpársport olimpiára kijutott csömöri sportolóit, elfogadta a Krammer Teréz Zeneiskola felújítási munkáinak beszámolóját, minimális összeggel felemelte a tandíjat, és meghallgatta a Petőfi Sándor Művelődési Ház intézményvezetői pozíciójára kiírt pályázatra jelentkezőket.
Csömör kivételes helyzetben van a hazai kerékpársporton belül. Három kivételes kerékpáros sportoló is él a településen. Közülük Lovassy Krisztián az országúti kerékpárosok, Parti András a hegyi kerékpárosok között vívta ki az ötkarikás játékokon való indulás jogát; míg Juhász Zsolt az utóbbi szakág hivatalos olimpiai tartalékja. Elmondható, hogy az Egyesült Királyságban augusztusban rendezendő eseményen ebben a szakágban csak csömöriek képviselik Magyarországot. Csömör Nagyközség Önkormányzata elhatározta, hogy egy két részletben kifizetésre kerülő összeggel anyagilag is támogatja a település hírét határainkon túl is öregbítő sportemberek felkészülését, és szponzori szerződést köt velük. A három fiatalembernek a megállapodás szerint képviselniük kell Csömört a megjelenéseiken, a község rendezvényein jelen kell lenniük, hogy olimpikonként példát mutassanak a többi lakosnak is.
Május 31-én befejeződött a Krammer Teréz Zeneiskola felújítása. Mint ismert, múlt év nyarán észlelték, hogy megcsúszott a tetőszerkezet és a födém, ezért az épületet életveszélyessé kellett nyilvánítani és a zeneiskolai oktatást különböző önkormányzati intézményekben elhelyezni. A kifejezetten igényes, jó színvonalú munka rendkívül nagy összeget emésztett fel, a teljes összeg csaknem huszonöt millió forintra rúgott.
A képviselő-testület tavaly úgy döntött, hogy több, kisebb részletben emeli a zeneiskolai tandíját. Akkor a 270 tanulóból a legnagyobb létszámot, 220 főt kitevő 6-18 év közötti diákok esetében úgy határoztak, hogy idén 20 000 forintig emelik a tandíjat. Fontos megemlíteni, hogy ez az összeg a törvény által engedélyezett tandíjnak még a felét sem éri el. A képviselők most úgy döntöttek, hogy az emelt összegű befizetésekről szóló határozatot – ami így havi 2 000 forintot jelent -, most fogadják el, hiszen így az a szeptemberi tanévkezdéstől érvényes lehet. A 18-22 év közötti tanulók díját, illetve a náluk idősebbekét nem emelte az képviselő-testület.
Ismét nyílt, valódi versenyt hozott a civil önkormányzat által kiírt intézményvezetői pályázat. A jelenlegi művelődési ház igazgató 5 éves mandátuma 2012. augusztusában jár le, ezért a törvényi előírás szerint kötelezően meg kellett hirdetni az állást. Az elmúlt másfél évtizedben általában alig volt „hivatalos” érdeklődés, hisz a korábbi önkormányzati vezetők lebeszéltek mindenkit a pályázásról. Most viszont 8 jelentkező adta be a pályázatát a csömöri Petőfi Sándor Művelődési Ház igazgatói posztjára. A szakmai bizottság és a felkért független szakértő, a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus főosztályvezetője 4 fő pályázatát kimagaslóan magas színvonalúra értékelte. Az ő a június 7-i képviselő-testületi ülésen került sor.
A képviselők nagy többséggel a Csömörön lakó Szeltner Lászlót nevezték ki a művelődési ház igazgatójának. A két évtizedes néptáncos múlttal rendelkező új vezető korábban két neves fővárosi kulturális intézményben, a Petőfi Csarnokban és az Almássy téri Szabadidő Központban töltött be középvezetői posztot, továbbá egy budai agglomerációs település művelődési házának és könyvtárának volt az igazgatója. A 40 éves Szeltner László gyermekei révén a csömöri néptánccsoportokkal is kapcsolatba került már, jól ismeri a település kulturális életét. Várhatóan augusztus közepétől áll munkába.
Az önkormányzat törekszik arra, hogy a kiváló pályázók közül többeket a kultúra és a közösségi élet egyéb területein vonjon be a település életébe. A polgármester az ülés végén kifejtette, hogy a továbbiakban is számít G. Tóháti Ilona magas színvonalú munkájára a hagyományőrző csoportok, mint pl. a Csicsörke néptánccsoportok vezetésében, melyet a képviselő-testület támogatott.